previous arrow
next arrow
Slider
Campo Piccolo 2018-2019 Campo Piccolo 2018-2019
Print
1a giornata 30-09-2018 10:00 Floorball Ciampino Gold 14 : 6 Floorball Ciampino Ice
  30-09-2018 11:00 Black Lions A 3 : 13 Black Lions B
  30-09-2018 12:00 Floorball Ciampino Warriors 3 : 30 Floorball Ciampino Gold
  30-09-2018 13:00 Viking Roma FC 12 : 4 Floorball Ciampino Ice
  30-09-2018 14:00 Floorball Ciampino Warriors 1 : 9 Floorball Marsica
  30-09-2018 15:00 Black Lions A 4 : 27 Viking Roma FC
  30-09-2018 16:00 Black Lions B 25 : 3 Floorball Marsica

2a giornata 07-10-2018 09:00 Floorball Ciampino Warriors 1 : 9 Black Lions A
  07-10-2018 10:00 ASC Algund Raiffeisen A 6 : 8 ASC Algund Raiffeisen B
  07-10-2018 10:00 FC Milano Molotov 7 : 2 FC Milano Rockets
  07-10-2018 10:15 Viking Roma FC 17 : 8 Floorball Ciampino Gold
  07-10-2018 11:00 GEAS Sesto 2 : 15 UHC Varese
  07-10-2018 11:00 Laives/Leifers The Butchers 8 : 7 UHC Gargazon Liftex
  07-10-2018 11:30 Black Lions A 6 : 9 Floorball Ciampino Ice
  07-10-2018 12:00 Spartak Milano 7 : 15 FC Milano Molotov
  07-10-2018 12:00 SV Sterzing 10 : 14 SSV Bozen Diamante
  07-10-2018 12:45 Black Lions B 24 : 2 Floorball Ciampino Warriors
  07-10-2018 13:00 ASC Algund Raiffeisen B 5 : 19 Laives/Leifers The Butchers
  07-10-2018 13:00 FC Milano Rockets 7 : 1 Melegnano Giants
  07-10-2018 14:00 SSV Bozen Diamante 10 : 6 ASC Algund Raiffeisen A
  07-10-2018 14:00 UHC Varese 29 : 1 Real Torino
  07-10-2018 14:00 Floorball Marsica 2 : 29 Viking Roma FC
  07-10-2018 15:00 UHC Gargazon Liftex 13 : 8 SV Sterzing
  07-10-2018 15:00 GEAS Sesto 3 : 11 Spartak Milano
  07-10-2018 15:15 Floorball Ciampino Gold 5 : 12 Black Lions B
  07-10-2018 16:00 Real Torino 4 : 3 Melegnano Giants
  07-10-2018 16:30 Floorball Ciampino Ice 15 : 1 Floorball Marsica

3a giornata 04-11-2018 09:00 Black Lions B 2 : 9 Viking Roma FC
  04-11-2018 10:00 ASC Algund Raiffeisen A 5 : 11 UHC Gargazon Liftex
  04-11-2018 10:00 Melegnano Giants 1 : 21 UHC Varese
  04-11-2018 10:15 Floorball Marsica 4 : 7 Black Lions A
  04-11-2018 11:00 ASC Algund Raiffeisen B 7 : 16 SSV Bozen Diamante
  04-11-2018 11:00 Spartak Milano 10 : 1 FC Milano Rockets
  04-11-2018 11:30 Floorball Ciampino Ice 8 : 9 Black Lions B
  04-11-2018 12:00 Laives/Leifers The Butchers 11 : 12 SV Sterzing
  04-11-2018 12:00 UHC Varese 8 : 8 FC Milano Molotov
  04-11-2018 12:45 Viking Roma FC 29 : 0 Floorball Ciampino Warriors
  04-11-2018 13:00 UHC Gargazon Liftex 11 : 3 ASC Algund Raiffeisen B
  04-11-2018 13:00 GEAS Sesto 17 : 0 Melegnano Giants
  04-11-2018 14:00 Black Lions A 6 : 17 Floorball Ciampino Gold
  04-11-2018 14:00 SV Sterzing 9 : 7 ASC Algund Raiffeisen A
  04-11-2018 14:00 FC Milano Rockets 8 : 2 Real Torino
  04-11-2018 15:00 SSV Bozen Diamante 22 : 9 Laives/Leifers The Butchers
  04-11-2018 15:00 FC Milano Molotov 15 : 3 GEAS Sesto
  04-11-2018 15:15 Floorball Ciampino Warriors 3 : 23 Floorball Ciampino Ice
  04-11-2018 16:00 Real Torino 3 : 15 Spartak Milano
  04-11-2018 16:30 Floorball Ciampino Gold 16 : 8 Floorball Marsica

4a giornata 02-12-2018 10:00 Real Torino 0 : 7 GEAS Sesto
  02-12-2018 10:00 ASC Algund Raiffeisen B 2 : 10 SV Sterzing
  02-12-2018 10:00 Floorball Marsica 8 : 2 Floorball Ciampino Warriors
  02-12-2018 11:00 Melegnano Giants 2 : 18 Spartak Milano
  02-12-2018 11:00 Laives/Leifers The Butchers 13 : 6 ASC Algund Raiffeisen A
  02-12-2018 11:00 Viking Roma FC 40 : 5 Black Lions A
  02-12-2018 12:00 Floorball Marsica 4 : 25 Black Lions B
  02-12-2018 12:00 FC Milano Molotov 22 : 4 Real Torino
  02-12-2018 12:00 UHC Gargazon Liftex 5 : 13 SSV Bozen Diamante
  02-12-2018 13:00 FC Milano Rockets 1 : 8 GEAS Sesto
  02-12-2018 13:00 ASC Algund Raiffeisen B 7 : 6 ASC Algund Raiffeisen A
  02-12-2018 13:00 Floorball Ciampino Gold 29 : 2 Floorball Ciampino Warriors
  02-12-2018 14:00 Spartak Milano 5 : 4 UHC Varese
  02-12-2018 14:00 SSV Bozen Diamante 12 : 8 SV Sterzing
  02-12-2018 14:00 Floorball Ciampino Ice 9 : 4 Black Lions A
  02-12-2018 15:00 Melegnano Giants 3 : 25 FC Milano Molotov
  02-12-2018 15:00 UHC Gargazon Liftex 6 : 6 Laives/Leifers The Butchers
  02-12-2018 15:00 Viking Roma FC 8 : 11 Black Lions B
  02-12-2018 16:00 Floorball Ciampino Ice 8 : 7 Floorball Ciampino Gold
  02-12-2018 16:00 UHC Varese 13 : 2 FC Milano Rockets

5a giornata 13-01-2019 10:00 Floorball Ciampino Ice 8 : 17 Viking Roma FC
  13-01-2019 10:00 Laives/Leifers The Butchers 16 : 4 ASC Algund Raiffeisen B
  13-01-2019 10:00 FC Milano Molotov 6 : 9 Spartak Milano
  13-01-2019 11:00 SV Sterzing 8 : 8 UHC Gargazon Liftex
  13-01-2019 11:00 Real Torino 1 : 23 UHC Varese
  13-01-2019 11:00 Black Lions B 12 : 6 Black Lions A
  13-01-2019 12:00 ASC Algund Raiffeisen A 8 : 16 SSV Bozen Diamante
  13-01-2019 12:00 FC Milano Rockets 1 : 9 FC Milano Molotov
  13-01-2019 12:00 Floorball Ciampino Ice 23 : 1 Floorball Ciampino Warriors
  13-01-2019 13:00 SV Sterzing 5 : 6 Laives/Leifers The Butchers
  13-01-2019 13:00 Spartak Milano 11 : 5 GEAS Sesto
  13-01-2019 13:00 Viking Roma FC 37 : 3 Floorball Marsica
  13-01-2019 14:00 Floorball Ciampino Gold 13 : 6 Black Lions A
  13-01-2019 14:00 SSV Bozen Diamante 18 : 6 ASC Algund Raiffeisen B
  13-01-2019 14:00 UHC Varese 16 : 0 Melegnano Giants
  13-01-2019 15:00 UHC Gargazon Liftex 9 : 7 ASC Algund Raiffeisen A
  13-01-2019 15:00 Real Torino 2 : 6 FC Milano Rockets
  13-01-2019 15:00 Floorball Ciampino Warriors 0 : 43 Black Lions B
  13-01-2019 16:00 Melegnano Giants 4 : 6 GEAS Sesto
  13-01-2019 16:00 Floorball Marsica 2 : 30 Floorball Ciampino Gold

6a giornata 17-02-2019 10:00 FC Milano Molotov 13 : 3 Melegnano Giants
  17-02-2019 10:00 Laives/Leifers The Butchers 7 : 12 SSV Bozen Diamante
  17-02-2019 10:00 Black Lions B 16 : 9 Floorball Ciampino Gold
  17-02-2019 11:00 UHC Varese 9 : 5 Spartak Milano
  17-02-2019 11:00 ASC Algund Raiffeisen B 10 : 9 UHC Gargazon Liftex
  17-02-2019 11:00 Floorball Marsica 4 : 16 Floorball Ciampino Ice
  17-02-2019 12:00 Floorball Ciampino Warriors 0 : 28 Viking Roma FC
  17-02-2019 12:00 Melegnano Giants 3 : 6 FC Milano Rockets
  17-02-2019 12:00 ASC Algund Raiffeisen A 7 : 6 SV Sterzing
  17-02-2019 13:00 GEAS Sesto 7 : 2 Real Torino
  17-02-2019 13:00 SSV Bozen Diamante 18 : 6 UHC Gargazon Liftex
  17-02-2019 13:00 Black Lions B 14 : 10 Floorball Ciampino Ice
  17-02-2019 14:00 ASC Algund Raiffeisen A 8 : 20 Laives/Leifers The Butchers
  17-02-2019 14:00 FC Milano Rockets 3 : 15 UHC Varese
  17-02-2019 14:00 Black Lions A 7 : 1 Floorball Marsica
  17-02-2019 15:00 SV Sterzing 11 : 8 ASC Algund Raiffeisen B
  17-02-2019 15:00 GEAS Sesto 2 : 14 FC Milano Molotov
  17-02-2019 15:00 Floorball Ciampino Gold 4 : 10 Viking Roma FC
  17-02-2019 16:00 Black Lions A 11 : 2 Floorball Ciampino Warriors
  17-02-2019 16:00 Spartak Milano 11 : 0 Real Torino

7a giornata 03-03-2019 10:00 Spartak Milano 18 : 0 Melegnano Giants
  03-03-2019 11:00 FC Milano Molotov 5 : 6 UHC Varese
  03-03-2019 12:00 FC Milano Rockets 3 : 12 Spartak Milano
  03-03-2019 13:00 Melegnano Giants 7 : 2 Real Torino
  03-03-2019 14:00 UHC Varese 10 : 7 GEAS Sesto
  03-03-2019 15:00 Real Torino 0 : 12 FC Milano Molotov
  03-03-2019 16:00 GEAS Sesto 0 : 1 FC Milano Rockets

JoomSport next matches

JoomSport match results

10-03-2019 10:00
 
Black Lions 2 : 30 SSV Bozen Diamante
09-03-2019 20:00
 
Floorball Ciampino 5 : 26 SSV Bozen Diamante
TO TOP